SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bordssurtout 5085658
nr 508 5658
Bordssurtout
nysilver, tidigt 1900-tal, höjd: 33
måndag 11 februari 2008
kl 16:38:05
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.